צוואות וירושות2018-12-30T15:03:17+00:00

צוואות וירושות

רוב האנשים לא בהכרח יתקלו בהליכים פליליים בימי חייהם, כפי שאנשים רבים לא בהכרח יגישו תביעה משפטית או יתמודדו כנגד תביעה בחייהם. אך אין אדם שלא ייתקל, בשלב מסוים במהלך חייו, בתחום הירושות או הצוואות. הסיבה לכך נעוצה בעובדה הפשוטה, שאין אדם שאין לו קרוב שנפטר, שכן אז יש מקום להסדיר את האופן שבו הרכוש שהותיר הנפטר יחולק, בין אם  על ידי צוואה ובין אם על ידי ירושה מכוח הדין.

מהי צוואה

צוואה הוא מסמך משפטי, שבמסגרתו אדם "מצווה" מה יעשה ברכושו (לעתים גם בגופו) לאחר מותו. צוואה היא מסמך משפטי מהותי ביותר. לא לחינם קובע חוק הירושה באופן מדוקדק, כיצד יש לנסח צוואה, באילו צורות ניתן לכתוב צוואה וכן מה הדין כאשר צוואה אינה נערכת בהתאם להוראות חוק הירושה.

אדם רשאי לכתוב צוואה במספר דרכים: בכתב ידו של המצווה, בפני רשות מוסמכת (בית המשפט, רשם הירושה, בית דין בתי), בפני עדים או בעל פה בנסיבות חריגות.

צוואה היא מסמך אישי מאוד ולכן המצווה רשאי לשנות את צוואתו בכל שלב משלבי חייו ובלבד שהצוואה המחודשת נערכת על פי הקווים המנחים בחוק הירושה.

מהי ירושה

אנשים רבים אינם טורחים לכתוב צוואה ואז מותירים "חלל ריק", אך אותו ריק קיים רק לכאורה. אם אדם לא כתב צוואה בחייו, חוק הירושה קובע ברירת מחדל. כלומר, במסגרת צוואה, אדם רשאי לצוות כרצונו, אך בהיעדר צוואה, קובע חוק הירושה, מי יהיו היורשים של אדם שנפטר.

משרדנו ממליץ כי לצורך כתיבת צוואה או התייעצות הנוגעות למימוש צוואה או ירושה, חשוב מאוד לפנות למשרד מיומן ומנוסה, לבל תצטרכו להתמודד עם מצבים לא נעימים, בוודאי כשעסקינן ברכוש המיועד לרוב לחלוקה בין יורשים.

אני זמין לכם!

מלאו את הפרטים שלכם או חייגו – 052-351-9284

מלאו את הפרטים שלכם או חייגו
052-351-9284

   אני זמין לכם!

   מלאו את הפרטים שלכם או חייגו – 052-351-9284

   מלאו את הפרטים שלכם או חייגו
   052-351-9284

     חייג

     WhatsApp chat